Czy wiesz, że kontakt z Team odbywa się poprzez Support?

Alchemia Smoczych Kamieni

Z Metin2Wiki
Česky
Deutsch
English
Español
Français
Ελληνικά
Italiano
Türk


Zespół Metin2.pl
Chat
Statystyki


Email-icon.png


Tekst podpisu

Alchemia Smoczych Kamieni jest systemem którego celem jest stworzenie szerszych możliwości rozgrywki dla graczy wysoko poziomowych. Możecie uzyskać Smocze odłamki z misji dziennych(Moc Smoczego Oka).

Moc Smoczego Oka (Misja Dzienna)[edytuj]

 • Aby otrzymać misję dzienną, Twoja postać musi posiadać przynajmniej 30 poziom.

Kiedy zdobędziesz Odłamek Smoczego KamieniaOdłamek Smoczego Kamienia.png, pojawi się misja w której treści znajdzie się wskazówka abyś porozmawiał z Alchemikiem oraz wskazał Odłamek Smoczego Kamienia. Alchemik poinformuje Cię, że potrzebuje 10 szt. Smoczych Odłamków. Kiedy dostarczysz mu te przedmioty i w menu dialogu wybierzesz „Transmutacja Smoczych Kamieni” , Alchemik wymieni je na Cor Draconis Cor Draconis (surowe).png. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy na Cor Draconis, otrzymasz Smoczy Kamień w losowym kolorze (onyks, diament, rubin, jadeit, szafir, granat) który ukaże sie w panelu smoczej alchemii Aby otworzyć panel, należy kliknąć na beleczkę znajdującą się pomiędzy przyciskami funkcyjnymi, pojawi się wtedy nowy przycisk. Możesz użyć również skrótu klawiszowegoo oraz użyć przycisku znajdującego się przy ubieranym wyposażeniu Moc smoczego oka daje możliwość stworzenia trzech kamieni w przeciągu 24 godz., później należy udać się po nową moc do alchemika.

Szczegóły odnośnie kamieni[edytuj]

Odłamek Smoczego Kamienia.pngOdłamek Smoczego Kamienia

 • Czas trwania - 24 godz.
 • Może zostać wyrzucony z eq.
 • Może być przekazywany w oknie handlu.
 • Może być sprzedany w prywatnym sklepie.
 • Może być sprzedany u NPC.
 • Nie może być grupowany w jednej kratce (niestety, poszczególne egzemplarze mają różny

czas trwania w sekundach)

Cor Draconis (surowe).pngCor Draconis

 • Nie może zostać wyrzucony z eq.
 • Nie może być przekazywany w oknie handlu.
 • Nie może być sprzedawany u NPC.
 • Może być grupowany w jednej kratce.

Smocze Kamienie : onyks, diament,rubin, jadeit, szafir, granat

 • Czas trwania jest stopniowany, im wyższy stopień tym krócej trwa. Czas trwania rusza w momencie aktywacji. Można go zatrzymać oraz przedłużać eliksirami czasu.
 • Handel jest tylko możliwy kamieniami o klasie antyczny i legendarny
 • Nie może być sprzedawany u NPC.

System Ulepszań[edytuj]

 • Aby ulepszyć „Smocze Kamienie” musisz w rozmowie z Alchemikiem wybrać

„Uszlachetnienie Smoczych Kamieni” (ta czynność wyświetli Panel do Ulepszeń) Możesz ulepszyć „Smocze Kamienie” na trzy, skalowalne sposoby.

 • Klasa:

- Im wyższa klasa „Smoczych Kamieni” tym więcej bonusów (do pięciu). Możliwe klasy to:surowy, szlifowany, rzadki, antyczny, legendarny

 • Jakość (Stopień czystości)

- Wzmacnia jakość kamieni Jakość dzielimy na; mętny, przejrzysty, znakomity, błyszczący, doskonały

 • Poziom: określa stopień jasności wewnątrz „Smoczych Kamieni”. Im

wyższy poziom tym mocniejszy efekt. poziom można ulepszać od +0-6 w zależności od klasy i jakości

Szczegóły odnośnie ulepszania:[edytuj]

 • Klasa:

Dla tego rodzaju ulepszenia, potrzebujesz dwóch „Smoczych Kamieni (stosownie do klasy do do której chcesz ulepszyć). Umieść Smocze Kamienie wewnątrz odpowiednich kratek i kliknij „uszlachetnij”. Samo uszlachetnianie może zakończyć się niepowodzeniem, zwracając pojedynczy Smoczy Kamień Szansa na powodzenie około 50%

 • Stopień jasności:

Do tego rodzaju ulepszenia potrzebujesz również dwóch „Smoczych Kamieni. Kamienie do ulepszenia powinny posiadać ten sam stopień Jakości. Umieść je we właściwej kratce i kliknij przycisk z napisem „uszlachetnij”. Ulepszenie może się nie udać, w Takim wypadku otrzymasz pojedynczy Smoczy Kamień. Szansa na powodzenie około 50%

 • Podnoszenie poziomu:

W tym rodzaju ulepszenia potrzebujesz Dodatkowo następujące przedmioty: Zielona Smocza Fasola.pngzieloną, niebieską lub różową smoczą fasolkę(niebieska i różowa obecnie nie dostępna). Umieść fasolkę oraz „Smoczy Kamień” we właściwej kratce i kliknij na Przycisk z napisem „uszlachetnij”. Ulepszenie Może zakończyć się niepowodzeniem, W takim wypadku poziom „Smoczego Kamienia” Zostanie obniżony lub nie zmieni się. Uwaga: Każda z trzech fasolek (zielona, różowa i niebieska) będzie dostępna od czasu do czasu w Item Shop. Dodatkowo Zielona Smocza Fasola.pngzielona smocza fasola będzie również dropiła z kamieni metin. Poszerzony drop Zielonej Smoczej Fasoli w każdą niedzielę od 15:00 do 19:00

Zbrojenie „Smoczych Kamieni[edytuj]

 • Możesz uzbroić się w dwa zestawy „smoczych kamieni”.

Aby uzbroić/ubrać „smocze kamienie” wystarczy przeciągnąć i upuścić „smoczy kamień” do kratki, która ma taki kolor jak wybrane ustawienie. Podczas próby uzbrojenia kamienia, otrzymasz komunikat z ostrzeżeniem o trudnościach jakie mogą wystąpić podczas próby ściągnięcia „smoczego kamienia”. Aby uruchomić wybrany „smoczy kamień” wystarczy kliknąć na przycisk „Aktywuj”. W momencie aktywacji kamienia, w prawym górnym rogu ekranu pojawia się znaczek buffa i uruchamia się czas trwania przedmiotu. Symbol buffa jest taki sam jak ten, który aktywowałeś. Możesz aktywować obydwa ustawienia w tym samym czasie.

Rozbrojenie „Smoczych Kamieni[edytuj]

 • Aby rozbroić „Smoczy Kamień” musisz po prostu

przeciągnąć uzbrojony kamień pod panel lub kliknąć na niego. Pojawi się dodatkowe ostrzeżenie z możliwością wyboru kontynuowania lub rezygnacji z wybranej akcji. Rozbrojenie może się nie powieść. Jeśli tak się zdarzy, Twój „Smoczy Kamień” zostanie usunięty a do Twojego podręcznego eq trafi Odłamek Smoczego Kamienia.

Sklep Alchemika[edytuj]

 • W menu wyboru, które pojawi się po kliknięciu na alchemika,

znajduje się przycisk otwierający sklep. W sklepie będziesz Mógł nabyć: „Smocze Cęgi.pngSmocze Cęgi” w cenie 100k yang „Cęgi Czasu.pngCęgi Czasu” w cenie 1kk yang „Smocze Cęgi.pngSmocze Cęgi” zwiększają szanse na powodzenie podczas Zbrojenia i rozbrajania „Smoczych Kamieni”. Wystarczy, że przeciągniesz przedmiot na uzbrojony kamień. „Cęgi Czasu.pngCęgi Czasu” pozwalają stworzyć Eliksir Czasu (M).jpgEliksir Czasu. Aby go stworzyć wystarczy, że przeciągniesz ten przedmiot na nieuzbrojony „Smoczy Kamień” (kamień zostanie usunięty z Twojego osobistego ekwipunku a pojawi się eliksir). Procentowy efekt wydłużenia czasu trwania jest losowy. Operacja może zakończyć się niepowodzeniem. Możesz użyć Eliksir przeciągając go na uzbrojony kamień. (Przykład. Legendarny Kamień miał czas trwania 4h, po 1h używania masz jeszcze do wykorzystania 3h. Jeśli przykładowo masz eliksir wydłużający czas kamienia o 30% [max. Możliwe wydłużenie]. Możesz wydłużyć czas trwania swojego kamienia o 54 min.).

Statystyki i Bonusy[edytuj]

 • Statystyki startowe:

Diament INT +1 Rubin STR +1 Jadeit MAX MP +5 Szafir DEX +1 Granat MAX HP +15 Onyks VIT +1 DODATKOWE BONUSY NA POZIOMIE „ANTYCZNY" i „LEGENDARNY”:


Zgłoś błąd !
Community
Narzędzia