FAQ: Steam - wszystkie niezbędne informacje

Z Metin2Wiki
Wersja Ingolf (dyskusja | edycje) z dnia 18:05, 5 wrz 2017

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Metin2 Steam.png

Spis treści

Podstawowe informacje[edytuj]

Czy mogę połączyć ze Steamem swoje obecne konto Metin2?[edytuj]

Na początku połączenie istniejących już kont Metin2 ze Steamem NIE będzie niestety możliwe. Opcję tę udostępnimy jednak już wkrótce, a wtedy będziesz mógł/mogła grać swoimi starymi postaciami także przez Steam. Uwaga: pierwszorazowe uruchomienie Metin2 przez Steam utworzy automatycznie nowe konto. W tym wypadku przepadnie możliwość integracji Twojego istniejącego już konta z platformą Steam! Jeśli zatem chcesz logować się w przyszłości przez Steam, to poczekaj, aż uaktywnimy opcję połączenia obu kont.

Jakie korzyści ma granie w Metin2 na Steamie?[edytuj]

Metin2 na Steamie oferuje bardzo prost i nieskomplikowany dostęp do gry. Wystarczy uruchomić Metin2 z poziomu platformy Steam i już można grać – bez konieczności dodatkowego logowania się.

Czy mogę teraz grać w Metin2 wyłącznie na Steamie?[edytuj]

Nie, decyzja należy do Ciebie. Możesz grać w Metin2 przez Steam albo tak jak do tej pory – za pomocą naszego klienta, który można pobrać na stronie Metin2.

Załóżmy, że chcę grać na Steamie, a Metin2 jest już zainstalowany na moim komputerze. Muszę w tym wypadku pobrać grę ponownie?[edytuj]

Tak, w tym wypadku konieczne jest ponownie pobranie klienta na Steamie.

Czy Steam wymaga zainstalowania pełnego klienta?[edytuj]

Tak, Steam pobiera pełną wersję klient Metin2, z tym że aktualizacje gry nie będą już pobierane przez aplikację launcher, lecz bezpośrednio przez Steam.

Co się stanie, gdy po raz pierwszy uruchomię Metin2 na Steamie?[edytuj]

Gdy po raz pierwszy uruchomisz Metin2 na Steamie, trafisz bezpośrednio do gry. Steam stworzy dla Ciebie automatycznie nowe konto Metin2 (Uwaga: w tym wypadku przepadnie możliwość integracji Twojego istniejącego już konta z platformą Steam! Jeśli zatem w przyszłości chcesz logować się do Twojego aktualnego konta przez Steam, to poczekaj, aż uaktywnimy opcję połączenia obu kont.) i zaloguje Cię do niego. Odpada zatem konieczność wybierania i wprowadzania dodatkowych danych, jak np. nazwa użytkownika lub hasło.

Czy istnieje możliwość korzystania z więcej niż jednego konta Metin2 na jednym koncie Steam?[edytuj]

Nie, granie na kilku kontach nie jest możliwe za pomocą usługi Steam.

Czy moje konto zostanie przeniesione na Steam?[edytuj]

Nie, Steam stanowi po prostu alternatywną platformę, z której można uruchomić grę. W przyszłości udostępnimy możliwość połączenia istniejących już kont Metin2 ze Steamem, tak że będziesz mógł/mogła zadecydować sam(a), czy chcesz grać za pomocą Steam czy klienta z naszej strony internetowej.

Czy powstanie osobny Steamowy serwer?[edytuj]

Nie, Steamowi gracze będą korzystać z regularnych serwerów Metin2.

Czy można doładować Smocze Monety bezpośrednio przez Steam?[edytuj]

Tak, możesz doładować na swoje konto Metin2 Smocze Monety bezpośrednio przez Steam – oczywiście po tej samej cenie, co w opcji na naszej stronie internetowej. W tym celu musisz posiadać jednak odpowiednie fundusze w swoim Portfelu Steam. Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w przewodniku pt. "Steam: doładowanie Smoczych Monet na konto Metin2".

Posiadam konto Metin2 na Steamie. Czy mogę zalogować się do niego na stronie internetowej Metin2?[edytuj]

Jeśli utworzyłeś/aś swoje konto Metin2 na Steamie, sprawa wygląda następująco:

 • Aktualnie nie możesz zalogować się na stronie Metin2 za pomocą stworzonego na Steamie konta. Wkrótce jednak udostępnimy taką funkcję.
 • Support nie może przenieść przedmiotów, które kupiłeś/aś w ItemShopie za pośrednictwem Twojego istniejącego już konta, na Twoje Steamowe konto.
 • Bilet Podróżnika do transferu serwerów aktualnie nie jest dostępny w ItemShopie Steamowej wersji.

W Steamowym ItemShopie nie można zrealizować kuponów Gameforge.

Czy Metin2 pozostanie grą free-to-play?[edytuj]

Oczywiście. Nadal możesz grać w Metin2 bez wydawania ani grosza. Jeśli zdecydujesz się na zakupy w ItemShopie, to Twoje Smocze Monety doładowane na Steamie będą posiadały tę samą wartość, co waluta doładowana na naszej stronie internetowej.

Aktualizacje, akcje, eventy i promocje[edytuj]

W naszym ItemShopie pojawiają się niemal codziennie nowe rabaty i promocje przedmiotów, dlatego warto tam regularnie zaglądać. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych rzeczy: akcesoria, zwierzaki lub przedmiot udostępniające fantastyczne bonusy.

Gdzie mogę dostosować takie parametry jak np. rozdzielczość ekranu?[edytuj]

Gdy uruchomisz Metin2 na Steamie, optymalna rozdzielczość dla Twojego monitora nie zostanie wykryta automatycznie. Oto, jak możesz ją ustawić manualnie: przejdź do swojej biblioteki gier na Steamie i otwórz menu kontekstowe, klikając prawym przyciskiem myszki na Metin2. W zależności od ustawień widoku Twojego klienta będzie to albo ikonka gry albo po prostu jej nazwa. W menu wybierz opcję "Uruchom narzędzie konfiguracyjne" i dokonaj ustawień wedle swoich upodobań. Aby być zawsze na bieżąco w kwestii różnych ofert i promocji, odwiedzaj regularnie rubrykę "Najnowsze wiadomości" w Centrum społeczności na Steamie lub nasze forum pod adresem board.pl.metin2.gameforge.com/.


Jak mogę zmienić język gry / serwer?[edytuj]

Aby zmienić język klienta, kliknij na "Metin2" w swojej Bibliotece Steam i wybierz "Właściwości", potem przejdź do zakładki "Język" i wybierz pasującą dla Ciebie wersję. Wybór języka definiuje serwer, na którym będziesz grać.

Łączenie konta z platformą Steam[edytuj]

Kiedy mogę połączyć konto?[edytuj]

W zależności od Waszej sytuacji wyjściowej, połączenie działa na jeden z trzech sposobów:


 • Macie już konto strony internetowej Metin2 i zaczęliście już grać w Metin2 na Steamie. Gdy połączycie swoje konta, będziecie mogli grać na obu platformach z tym samym kontem. Pamiętajcie jednak, że stan gry Waszego konta Steam zostanie nadpisany danymi Metin2 z konta strony internetowej. Abyście niczego nie stracili, przeniesiemy Wasz postęp gry ze Steama na nowo założone konto strony internetowej. Dane logowania wyślemy Wam e-mailem.


 • Macie już konto strony internetowej Metin2 i nie zaczęliście jeszcze grać w Metin2 na Steamie. Po uruchomieniu Metin2 po raz pierwszy przez Steam macie możliwość bezpośredniego połączenia swojego konta strony internetowej. W ten sposób możecie w przyszłości korzystać również z tej popularnej platformy gamingowej przy zachowaniu swojego postępu z wersji strony internetowej.


 • Gracie w Metin2 przez Steam, ale do tej pory nie macie założonego konta strony internetowej. Na Metin2.pl kliknijcie przycisk "Sign in through STEAM", a następnie utwórzcie nowe konto strony internetowej Metin2. Zostanie ono wtedy automatycznie połączone z kontem Steam. Postęp gry z Waszego konta Steam zostanie w ten sposób przeniesiony na to nowo utworzone konto strony internetowej. W przyszłości będziecie mogli dowolnie wybierać, na której platformie chcecie grać w Metin2.

Objaśnienie pojęć[edytuj]

 • Konto strony internetowej – Konto Metin2 utworzone przez stronę Metin2
 • Konto Steam – Konto Metin2, które jest tworzone na Steamie, gdy zaczynasz tam grę
 • Klient dla strony internetowej – Klient, którego możesz pobrać przez Metin2.pl

W jaki sposób mogę grać również na Steamie, zachowując postęp gry z mojego konta Metin2 strony internetowej?[edytuj]

 • Sytuacja wyjściowa nr 1: Uruchomiłem już Metin2 przez Steam i chcę teraz korzystać z postępu gry z mojego konta strony internetowej również na Steamie.
 • Sytuacja wyjściowa nr 2: Nie uruchomiłem jeszcze Metin2 przez Steam i chcę korzystać z postępu gry z mojego konta strony internetowej również na Steamie.

W obu tych sytuacja wyjściowych możesz połączyć swoje konto na trzy sposoby:


Tak to działa przez Steam[edytuj]
 • Otwórz Metin2 na Steamie.
 • Kliknij zielony przycisk "Połącz teraz swoje konto Metin2 z usługą Steam".
 • Następnie wprowadź dane logowania swojego konta strony internetowej i kliknij "Połącz".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama.
 • Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo \

skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.

 • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
 • Dane gry Metin2 Twojego konta Steam zostaną teraz nadpisane danymi Twojego konta strony internetowej. Możesz od teraz używać swojego konta strony internetowej na obu platformach.
 • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.


Tak to działa przez stronę internetową Metin2[edytuj]
 • Otwórz Metin2.pl.
 • Zaloguj się na swoje konto Metin2 strony internetowej.
 • Przejdź na "Moje konto".
 • Pod "Połącz swoje konto Metin2 ze swoim Steamowym kontem!" kliknij przycisk "Połącz".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama.
 • Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.
 • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
 • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.


Tak to działa przez login Steam na stronie internetowej Metin2[edytuj]
 • Otwórz Metin2.pl
 • W prawej części okna kliknij przycisk "Sign in through STEAM".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Pod "Połącz konto Metin2 ze Steamem!" kliknij przycisk "Połącz".
 • Wprowadź dane logowania swojego konta Metin2 strony internetowej i kliknij "Połącz".
 • Jeśli posiadasz już konto Metin2 na Steamie z utworzonymi postaciami, wyświetli się lista Twoich postaci ze Steama.
 • Postacie, waluta ingame albo ItemShopu lub też obejmujące całe konto buffy zostaną przeniesione na nowo skonfigurowane konto strony internetowej. Nie stracisz więc żadnych treści gry.
 • Sprawdź ponownie, czy wszystkie dane są prawidłowe, a następnie potwierdź połączenie.
 • Jeśli miałeś już konto Metin2 na Steamie, na adres e-mail przypisany do konta strony internetowej wyślemy Ci Twoje dane logowania do nowo skonfigurowanego konta strony internetowej z dotychczasowym postępem gry na Steamie.

Gram w Metin2 przez Steam, ale do tej pory nie mam założonego konta strony internetowej. Co muszę zrobić, aby móc korzystać ze swojego postępu gry na Steamie również w kliencie dla strony internetowej?[edytuj]

 • Otwórz Metin2.pl
 • W prawej części okna kliknij przycisk "Sign in through STEAM".
 • Nastąpi teraz przekierowanie do logowania na Steamie. Wprowadź swoje dane Steam i potwierdź je.
 • Pod "Nie posiadasz jeszcze konta Metin2?" kliknij przycisk "Zarejestruj i połącz".
 • Wprowadź nazwę użytkownika, adres e-mail oraz hasło i potwierdź, klikając "Zarejestruj i połącz".
 • Po wysłaniu danych otrzymasz e-maila ze swoimi danymi. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa swojego konta zweryfikuj w tym kroku swój adres e-mail, klikając odpowiedni przycisk.
 • Twoje konto Metin2 na Steamie i Twoje nowo utworzone konto strony internetowej są ze sobą teraz połączone.
Community
Narzędzia