Czat

Z Metin2Wiki

Czat służy do komunikacji między graczami, oraz zamieszczania ogłoszeń handlowych. Jest kilka jego rodzai.

Czat.jpg

Czat Ogólny[edytuj]

Jest używany głównie do zamieszczania ofert handlowych, oraz pytań o grze. Czasami gracze rozmawiają na nim. Na czacie ogólnym można pisać raz na 15 sek., dopiero od 15 poziomu postaci. Aby napisać wiadomość na tym czacie na początku jej treści należy wpisać wykrzyknik (!). Wiadomości na nim wpisane będą widzieć wszystkie osoby z naszego królestwa, niezależnie od CH. Tekst jest w kolorze zielonym.

Czat Handlowy[edytuj]

Używany do rozmów, ogłaszania ofert handlowych. Często gracze korzystają z niego na takiej samej zasadzie jak Szept. Można tutaj pisać na każdym poziomie postaci, oraz bez odstępów czasowych. Wiadomości z tego czatu widzą osoby w określonej odległości od nas, nawet jeśli są z innego królestwa (tylko gdy mają Pierścień Języka lub Umiejętność Języka na M1). Tekst jest w kolorze białym.

Szept[edytuj]

Służy do rozmów pomiędzy dwoma graczami. Nie ma możliwości rozmowy pomiędzy więcej niż dwoma osobami, oraz nikt inny nie może zobaczyć wiadomości z tego czatu. Można używać na dowolnym poziomie postaci, bez odstępów czasowych. Szept można zablokować w Opcjach Gry, jednak wtedy my także nie możemy szeptać do innych. Aby napisać do danego gracza należy w Oknie Wiadomości (Shift + Enter) wpisać jego nick i nacisnąć Enter, lub dwukrotnie kliknąć na jego nick na liście przyjaciół. Szeptać można na dowolną odległość, a także do osób, które są na innych mapach. Tekst jest w kolorze białym.

W przypadku rozmowy z GM tekst jest w kolorze złotym, a na nagłówku Szeptu jest znak wodny GM.

Czat2.jpgCzat Grupowy[edytuj]

Wiadomości wyświetlane są tylko w pewnej odległości od gracza, a widzą je tylko członkowie naszej Grupy. Żeby wpisać tu wiadomość, przed jej treścią należy postawić krzyżyk (#). Można tutaj pisać na dowolnym poziomie, jedynym warunkiem jest należenie do danej Grupy. Tekst jest w kolorze błękitnym.

Czat Gildyjny[edytuj]

Na Czacie gildyjnym mogą porozumiewać się ze sobą członkowie danej gildii i tylko oni będą widzieć wiadomości na nim zamieszczone. Niezbyt mile widziane jest zamieszczanie tu ogłoszeń handlowych. Aby napisać wiadomość na tym czacie, należy przed jej treścią wpisać znak procenta (%). Tekst jest w kolorze jasno-żółtym. Jedynym warunkiem, aby coś napisać jest należenie do danej Gildii.

Wiadomości Gildii[edytuj]

Aby tutaj pisać, należy posiadać uprawnienia w Gildii na pisanie wiadomości. Wystarczy wtedy wejść w zakładkę Wiadomości w oknie Gildii. W tej zakładce pokazują się także wiadomości wpisane przez innych członków, a są tutaj, dopóki ktoś ich nie usunie. Wiadomości Gildii można obejrzeć w każdym miejscu na mapie. Tekst jest w kolorze białym.

Community
Narzędzia
W innych językach